Dostępność serwisów internetowych : dobre praktyki w projektowaniu serwisów internetowych dostępnych dla osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności

Abstract
W Polsce od maja 2012 roku obowiązują przepisy nakładające na instytucje administracji publicznej, obowiązek dostosowania istniejących serwisów internetowych do potrzeb osób niepełnosprawnych (zgodnie ze standardami WCAG 2.0). Decydując się na uruchomienie nowego serwisu internetowego lub nowej wersji istniejącego serwisu, jego właściciel jest zobowiązany zapewnić dostępność od razu na etapie uruchomienia. Publikacja ta jest odpowiedzią na tę sytuację. Prostym językiem wyjaśniamy w niej główne elementy, jakie składają się na dostępność, wskazujemy główne osoby odpowiedzialne za wdrażanie dostępności, a także wskazujemy przykłady dobrych rozwiązań z polskich serwisów WWW.
Description
Dla wygody czytelników podręcznik został także wydany w trzech formatach cyfrowych, czyli takich, które można odczytać we wszelkich urządzeniach elektronicznych tj. komputery, tablety, smartfony, telefony komórkowe. Plik PDF wygląda tak samo jak wersja drukowana. Natomiast pliki ePub i Mobi są formatami tekstowymi, które nie mają formatowania graficznego, choć zawierają ilustracje zawarte w podręczniku. PDF dobrze czyta się w komputerze lub tablecie, a pliki książek elektronicznych w czytnikach książek czy np. smartfonach. Wszystkie pliki są maksymalnie jak to jest możliwe przygotowane zgodnie z zasadami dostępności.
Keywords
Citation
Dominik Paszkiewicz, Jakub Dębski, Dostępność serwisów internetowych. Dobre praktyki w projektowaniu serwisów internetowych dostępnych dla osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności, Warszawa 2013.
Belongs to collection