Zarządzanie kryzysowe. Wybrane wyniki badań naukowych i prac rozwojowych
Date
2015Author
Wróblewski, Dariusz
Banulska, Anna
Czapla, Radosław
Feltynowski, Mariusz
Gikiewicz, Magdalena
Iwańska, Marta
Janik, Paweł
Kędzierska, Maria
Kępka, Paweł
Klecha, Paweł
Kłosiński, Michał
Kosowski, Bogdan
Krukowski, Zbigniew
Krzywicki, Bartosz
Majchrzak, Dariusz
Mazur, Robert
Pająk, Michał
Połeć, Bartłomiej
Prętkiewicz, Agnieszka
Olszewski, Arkadiusz
Szczurek, Tadeusz
Sobolewski, Grzegorz
Szelągowski, Krzysztof
Sobór, Ewa
Tiszbierek, Teresa
Wróbel, Rafał
Metadata
Show full item recordAbstract
Zarządzanie kryzysowe w Polsce – zinstytucjonalizowane w system zarządzania kryzysowego dobrze wpisany w struktury kierowania państwem – stanowi obecnie główny przedmiot zainteresowania naukowców prowadzących badania w dyscyplinie „nauki o bezpieczeństwie”. Wynika to przede wszystkim z roli i znaczenia systemu zarządzania kryzysowego w systemie kierowania bezpieczeństwem państwa. W codziennym funkcjonowaniu społeczeństwa polskiego, w sytuacji niskiego prawdopodobieństwa pojawienia się poważnych zagrożeń militarnych, a w szczególności konfliktu zbrojnego, na plan pierwszy wysuwają się zagrożenia niemilitarne, a właśnie one pozostają w gestii organów zarządzania kryzysowego. Stąd problematykę podjętą w recenzowanej publikacji uważam za bardzo aktualną i zasługującą na szczególną uwagę wszystkich, którym leży na sercu bezpieczeństwo narodowe. [...]
Z recenzji dr. hab. Tadeusza Szczurka, prof. WAT
Wojskowa Akademia Techniczna
Aktualność publikacji nie budzi wątpliwości. Wartością dodaną studiów teoretycznych są odniesienia do praktyki, pozwalające na wielowymiarowe ujęcie problematyki bezpieczeństwa, w tym zarządzania kryzysowego. […] Metodologicznie treści rozdziałów odpowiadają celowi publikacji i pozwalają tak prowadzić tok myślenia Czytelnika, że ostatecznie otrzymuje on odpowiedź na zasadnicze kwestie związane z funkcjonalną stroną przedstawianych zagadnień. Merytorycznie publikacja wyczerpuje treści zakreślone jej tematem i stanowi istotną wartość pomocną przy usprawnianiu funkcjonowania systemu zarządzania kryzysowego w Polsce. Może także być wykorzystywana w procesie dydaktycznym wyższych uczelni.
Z recenzji dr. hab. inż. Bogdana Kosowskiego, prof. nadzw. WSZOP
Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach
Collections
- Książki / Books [2784]

Using this material is possible in accordance with the relevant provisions of fair use or other exceptions provided by law. Other use requires the consent of the holder.